Vår historie

Tjenesten Refapp utvikles og selges av bedriften Talentwise AB, som er grunnlagt av entreprenøren Philip Sjögren. Philip har selv bakgrunn fra rekrutteringsbransjen og oppdaget i løpet av sine år i bransjen store muligheter for digitalisering av rutiner og prosesser. Misjonen til Talentwise er å tilgjengeliggjøre smarte og brukervennlige digitale tjenester til rekrutterings- og bemanningsbransjen. Refapp er den første tjenesten. 

Philip kom i kontakt med gründerne av IT-bedriften Findwise, Bengt Rodung og Urban Hedström. Philips bransjeerfaring og IT-bakgrunnen til Bengt og Urban ble til sammen en “perfekt match” Sammen begynte man å fundere på hvordan HR- og rekrutteringsbransjen kunne bli mer digitalisert. Ut av dette ble bedriften Talentwise født. I dag har Talentwise AB 8 ansatte i Sverige og Norge.

Med visjonen om å digitalisere og forenkle rekrutteringsprosessen ble ideen om Refapp skapt. Vi vil utfordre den tradisjonelle måten å innhente referanser på med ideen:

La folk svare når det passer for dem, på den måten som passer for dem. 

I dag er Refapp en etablert tjeneste som benyttes av de største bedriftene i bemannings- og rekrutteringsbransjen, men vokser nå kraftig innen produkt, industri og offentlig sektor. Det innhentes ca 100.000 referanser via Refapp hvert år. Vi kan med den største sannsynlighet si at vi er den aktøren som innhenter flest referanser i hele Sverige. 

Vi er både stolte og kjenner et stort ansvar siden flere tusen personers jobb avhenger av vår tjeneste. Derfor skjer all utvikling av Refapp i tråd med den nyeste forskningen som finnes på området.

Vi er Refapp

  • Vit Edin Ikon
  • Vit Edin Ikon

Philip Sjögren

Founder

philip@refapp.se

+46 (0)709 207 011

David Näsström

Business Developer | Co-Owner

david@refapp.se

+46 (0)733 573 627

Per Bergland

CTO | Co-owner

per@refapp.se

+46 (0)703 428 895

Niklas Ekberg

Account Manager

niklas@refapp.se

+46 (0)793 397 138

Emelie Dahl

Content Marketing Manager

emelie@refapp.se

+46 (0)735 155 338

Ebba Klementsson

Customer Success Manager

ebba@refapp.se

+46 (0)760 212 278

Oscar Lindberg

Senior Developer

oscar@refapp.se

+46 (0)733 904 010

Christian Blomberg

Country Manager Norway

christian@refapp.no

+ 47 (0)954 70 329

Bengt Rodung

Co-Founder & Senior Advisor

bengt@refapp.se

+46 (0)730 667 140

Urban Hedström

Co-Founder & Senior Advisor

urban@refapp.se

+46 (0)709 998 305

Göteborg

info@refapp.se

Talentwise AB

Östra Larmgatan 13

411 07 Göteborg

Stockholm

info@refapp.se

Talentwise AB

Fleminggatan 7, SE-112 26, Stockholm

Moss

christian@refapp.no

Verket Ø Moss/ M: 6
Elisabeth von Hubschs gate 6
NO-1534 Moss, Norway

  • White LinkedIn Icon
  • Vit Facebook Ikon
  • Vit Instagram Ikon