Untitled design (28)

Webinar: Dags för volymrekrytering?

Scrolla ner

Nu påbörjar många organisationer sin rekryteringsprocess för sommarjobb. Vi kommer i detta webinar ge vår input på hur du kan bygga en effektiv och evidensbaserad process. Dessutom visar vi lite nyheter i Refapp som väl kommer till pass för dessa typer av rekryteringar.

Agenda:

  • Vad är volymrekrytering?
  • Hur får jag en effektiv och evidensbaserad process?
  • Volymrekrytering i Refapp
  • Q&A
 

🗓 8 November 

🕰  13.00 - 14.00 (CET)

🧑‍💻 Online 

Deltagare
JosefineVe

Josefine Vesterinen

Customer Success Manager

Josefine arbetade tidigare som rekryterare inom kommunal verksamhet med särskilt ansvar för volymrekrytering. I sin roll på Refapp hjälper hon organisationer och företag att implementera och nyttja digital referenstagning i sina rekryteringsprocesser.

 

CJ profilbild rund

Carl Johan Holmberg

Researcher

Carl-Johan har sin akademiska bakgrund inom organisationspsykologi. I sin nuvarande roll hjälper Carl-Johan organisationer att implementera den senaste forskningen i det praktiska arbetet. I sin roll som expert föreläser Carl-Johan också på olika universitet.

David-ver2-1

David Näsström

Co-owner

Med 10+ år inom rekryteringsbranschen är han på uppdrag att förändra rekryteringsprocessen och hjälpa rekryterare att få värdefulla insikter för att säkerställa trygga rekryteringsbeslut.

 


Anmäl dig till detta webinar💡 

Kan du inte komma? Anmäl dig ändå så kommer en inspelad version att skickas till dig i efterhand.